LKS Herbapol Stanowice - strona nieoficjalna

• Wyniki ostatniej kolejki:
  • Koliber Uciechów - Herbapol Stanowice 4:2
  • Grom Witków - LKS Bystrzyca Dolna 6:2
  • Granit Roztoka - Zieloni Mrowiny 6:1

pon.

Stanowice - Jaroszów
Ładowanie...

Historia

Zamiłowanie do uprawiania sportu, a w szczególności do gry w piłkę nożną oraz potrzeba mieszkańców wsi Stanowice niedaleko Strzegomia przyczyniła się do powstania Ludowego Zespołu Sportowego w naszej miejscowości już rok po II Wojnie Światowej.

Pierwsze boisko sportowe zostało przygotowane na terenie łąk i nieużytków przy rzece Pełcznica za ulicą Świdnicką po prawej stronie.

W 1948 roku zawiązała się pierwsza drużyna piłki nożnej, w której grali między innymi:
Krupa Walenty
Dreścik Edward
Czech Jan
Kita Józef
Ponulak Stanisław
Buniowski Franciszek
Słowik Wiesław
Pawulski Mieczysław
Wilk Stanisław
Kurczak Tadeusz
Ćwik Felicjan
Wais Ferdynand
Josyk Ksawery
Josyk Lesław

Oficjalnie wyżej wymieniona drużyna została przyjęta w poczet Ludowych Zespołów Sportowych w roku 1950.

Wielka pasja sportowa, chęć zdobywania nowych doświadczeń, pokonywania przeciwników, łączy się z posiadaniem dobrego boiska sportowego i zaplecza socjalnego. Na szatnię wykorzystano obecne pomieszczenie Świetlicy Wiejskiej po zlikwidowaniu zlewni mleka.

W 1953r. dzięki projektowi pana Krupy Walentego, wspaniałym działaczom sportowym i pomocy Gromadzkiej Rady Narodowej doszło do pozyskania nowego terenu pod boisko sportowe przy ulicy Strzegomskiej (obecne boisko). Boisko – jego położenie, zaplecze socjalne – wybudowana w roku 1971 szatnia, trybuna mieszcząca około 300 osób wybudowana w 1973 roku, wykonany kort tenisowy i sama murawa kwalifikuje je do rangi stadionu.

Powstanie tak ładnego obiektu jest zasługą wielu działaczy sportowych, zawodników i miłośników piłki nożnej.
Na ogromne podziękowania zasługuje wieloletni działacz sportowy LZS-u i były prezes klubu nieżyjący już pan Adam Borucki.

Pan Adam Borucki

Za swą pracę dla klubu i LZS w 1986r. został odznaczony medalem 40-lecia i orderem Zasłużonego Działacza LZS

MedalMedal

order Zasłużonego Działacza LZS

Patronat nad klubem objęły WZZ „Herbapol” w Stanowicach. Nazwa LKS „Herbapol” przetrwała do chwili obecnej tylko z powodów sentymentalnych.

Do grona wspaniałych działaczy zaliczają się inni miłośnicy piłki nożnej, którzy pozostawili po sobie wspaniały prezent dla obecnych zwolenników futbolu. Byli nimi:
Trener - Kazimierz Niechciał
Kita Józef
Pawulski Mieczysław
Podkomórka Jan
Maślaniec Mieczysław
Dreścik Edward
Kudzia Krzysztof
Kular Jan

Na przestrzeni lat 1948r.-2006r. tj przez okres 58 lat z pozyskanych informacji w klubie grało 140 osób, a z obecnie należącymi 169 zawodników.

W roku 1992 nastąpiła przerwa w działalności klubu spowodowana brakami kadrowymi.

24.08.1998r. LZS „Herbapol” reaktywował działalność, a jego prezesem został Roman Bizoń. Na trenera zespołu wybrano Marka Wiśniowskiego (Dyrektora ZSP w Stanowicach), który pracuje nad zdobywaniem dobrych wyników przez nową i odmłodzoną drużynę piłki nożnej. Przez pierwsze II sezony grającą w powiatowej lidze LZS w Świdnicy. W roku 2001 w rundzie wiosennej przeszła w struktury OZPN w Wałbrzychu podokręg Świdnica i występuje w rozgrywkach kl.B gr.I Świdnickiej.

W 2008 roku zorganizowano konkurs na logo naszego klubu, które wygrał ówczesny zawodnik LKS Herbapol - Tomasz Słysz. Jego projekt został wybrany drogą głosowania przez Internautów.

Oficjalna strona seniorów LKS Herbapol

14 września 2007 roku podczas zebrania zarządu, zawodników i kibiców LKS Herbapol Stanowice została podjęta decyzja o powołaniu zespołu trampkarzy naszego klubu. Prowadzi ich obecnie Damian Osika, Rafał i Arkadiusz Gacek. Mecze rozpoczęli w rundzie wiosennej '2008 w Klasie Terenowej Młodzików. Swój pierwszy, pełny sezon 2008/2009 zakończyli na drugim miejscu w tabeli. Od sezonu 2009/10 występują w Lidze Terenowej Trampkarzy.

Nazwa drużyny: LKS Herbapol Stanowice

Kraj: www.soccerfootball.dbv.pl Polska

Powstała: 1948 r.

Barwy: zielono - czerwone

Stadion: Strzegomska 1, 58-150 Stanowice

Pojemność stadionu: ok. 300 miejsc siedzących

Liga: OZPN Wałbrzych, Podokręg Świdnicki - Terenowa Trampkarzy i B Klasa

Zarząd:
Prezes - Bizoń Roman
Wiceprezes - Pasis Paweł
Sekretarz - Ptak Mirosław

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Herbapol Stanowice 14:0 GLKS Olszany
2012-06-13, 17:00:00
    relacja »

Koliber Uciechów 4:2 Herbapol Stanowice
Grom Witków 6:2 LKS Bystrzyca Dolna
Granit Roztoka 6:1 Zieloni Mrowiny

Ile zdobędziemy goli do końca sezonu?

Juniorzy » Inne rozgrywki
1. Herbapol Stanowice 53 bz